Ципрас денеска е во Москва, утре средба, ручек и прес конфренција со Путин


Москва, 6 декември, 2018 - 11:52 (META) 

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска патува за Москва на работна посета и средби со претседателот Владимир Путин и премиерот Дмитри Медведев.

Според кабинетот на Ципрас, тој утре прво ќе има средба со Медведев, а потоа во Кремљ со рускиот претседател Путин.

Предвиден е и работен ручек со Путин, потпишување на билатерални договори, а потоа и заедничка прес конфренција Ципрас – Путин од 12 – 12.30ч. по македонско време.