Битолчанец, кој бил пријавен за исчезнат, пронајден мртов


Битола, 19 март, 2017 - 12:36 (META) 

Вчера во 12.35 часот во Секторот за внатрешни работи Битола било пријавено дека на улицата Партизанска бил пронајден починат 68-годишниот М.Ј. од Битола, соопшти МВР.

Како што информираат од полицијата, М.Ј. на 12 март оваа година бил пријавен за исчезнат.

По наредба на надлежен јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција, која треба да ги утврди причините за смртта.


Битолчанецот што беше пријавен за изчезнат, пронајден жив и здрав


Битола, 7 ноември, 2016 - 14:16 (META) 

Битолчанецот, кој викедов беше пријавен за исчезнат, бил пронајден во атарот на селото Мусинци, во добра здравствена состојба, информираат од полицијата.

Дваесет и седумгодишниот И.В.,неколку часа откако пријавил дека неговиот татко изчезнал, повторно се јавил во СВР Битола и пријавил дека вчераутро, околу 7.30 часот, го пронашле во атарот на Мусинци.

Според информациите, битолчанецот бил во добра здравствена состојба, но се загубил поради густата магла.


Битолчанец пронајден мртов во својот дом


Битола, 24 јули, 2016 - 12:52 (META) 

Б.Д. (53) од Битола е пронајден мртов вчера попладне, околу 17 часот, во неговиот дом, соопшти полицијата.

Доктор од итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Увид извршила екипа од СВР-Битола, а јавен обвинител наредил обдукција врз телото на починатиот.


Битолчанец осомничен за тешка кражба


Ресен, 2 октомври, 2015 - 13:52 (META) 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен поднела кривична пријава против 21-годишниот битолчанец Е.М., кој се товари за тешка кражба.

Според полицијата, осомничениот кон крајот на јуни, оваа година, провалил во куќа на улицата Јосиф Јосфовски во Ресен, од која украл 47.000 денари.