Студено време со локални врнежи од снег


       
Скопје, 10 јануари, 2017 - 9:21 (META) 

Времето денеска ќе биде студено, со локални врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 18 до минус 6 Целзиусови степени, а дневната од минус 10 до минус 3 степени. Ќе дува и умерен северен ветер.

Во источните делови врнежите од снег ќе бидат со умерен, а во другите делови со послаб интензитет.

Во Скопје се очекува слично време, со температура од минус 13 до минус 9 Целзиусови степени.