This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Thu May 24 0:00:56 2018 / +0000 GMT

Столтенберг имал сообраќајка во Варшава
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ноќеска доживеал сообраќајна несреќа во Варшава, но не е повреден.

Според информациите на „ТВН 24“, несреќата се случила кога полициското возило кое ја предводело колоната на Столтенберг, удрило во камион.

Четворица се повредени и пренесени во болница, а според информациите на странските медиуми, Столтенберг не е меѓу нив.

Според очевидци на несреќата, повредени се луѓе од придружбата на генералниот секретар на НАТО и пешаци, а кај три возила кои учествувале во несреќата била предизвикана голема материјална штета.

Столтенберг допатувал во Полска за да го посети баталјонот на Северноатлантската алијанса, кој е под американска команда.

YouTube Video: YouTube.com/watch?v=OKsDYocJbak

Post date: 2017-08-25 10:37:25
Post date GMT: 2017-08-25 08:37:25
Post modified date: 2017-08-25 10:37:25
Post modified date GMT: 2017-08-25 08:37:25
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com