This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Wed Jun 20 20:37:11 2018 / +0000 GMT

Српското собрание ја констатираше оставката на Јанковиќ
Собранието на Србија денеска ја констатираше оставката на народниот правобранител Саша Јанковиќ.

За оставката гласаа 142 пратеници, а никој не беше против.

Јанковиќ поднесе оставка на функцијата на 7 февруари затоа што одлучи да се кандидира да претседател на Србија.

Тој на претседателските избори беше кандидат на групата граѓани „За Србија без страв“.
Post date: 2017-04-21 11:20:26
Post date GMT: 2017-04-21 09:20:26
Post modified date: 2017-04-21 11:20:26
Post modified date GMT: 2017-04-21 09:20:26
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com