Bota

Zjarr në katër kishte ortodokse për Pashkët

2 Maj, 2016 - 13:45 (META)  Sidnej Dy kisha ortodokse në Australi janë kapluar nga zjarri për festën e Pashkëve, vetëm disa orë pasi në Nju Jork- Menhetën u dogj kisha ortodokse serbe. Sot gjatë ditës nga zjarri është kapluar një manastir në Rusi. Nga kisha në…

Maqedonasit në Uashington mbajtën protestë para ambasadës së RM-së

17 Prill, 2016 - 23:07 (META)  Shkup Maqedonasit e shpërngulur në Uashington sot protestuan para ambasadës së Maqedonisë, në shenjë përkrahjeje për bashkëqytetarët e tyre që protestojnë për sundimin e të drejtës dhe demokracisë në Maqedoni, shkruan “Radio MOF”. “I mbështesim bashkëqytetarët tanë në kërkesat e tyre,…