VMRO DPMNE propozoi “udhërrëfyes” për marrëveshje mbipartiake për zgjidhjen e krizës

Shkup Të arrihet marrëveshje mbipartiake për çdo zgjidhje të ardhshme të dallimeve të brendshme vetëm në suazat e institucioneve, pa involvi nga faktorë të huaj, kërkoi sot VMRO DPMNE. Duke elaboruar propozimin, anëtari i Komitetit Ekzekutiv dhe deputeti Antonio Miloshoski, kërkoi…

VMRO DPMNE propozoi “udhërrëfyes” për marrëveshje mbipartiake për zgjidhjen e krizës

Shkup Të arrihet marrëveshje mbipartiake për çdo zgjidhje të ardhshme të dallimeve të brendshme vetëm në suazat e institucioneve, pa involvi nga faktorë të huaj, kërkoi sot VMRO DPMNE. Duke elaboruar propozimin, anëtari i Komitetit Ekzekutiv dhe deputeti Antonio Miloshoski, kërkoi bashkim të brendshëm dhe refuzim bindës të të gjitha përpjekjeve për revidimin e Marrëveshjes së Ohrit. Miloshoski në konferencën theksoi…

Shiko të gjitha lajmet...


parliament
Maqedonia

Kuvend: Është e sigurt vetëm se seanca do të filloj, çdo gjë tjetër varet nga vullneti për dalje nga kriza

Shkup

Partitë politike parlamentare nesër, pas tre muaj pauzë dhe bisedime, do të vazhdojnë seancën konstituive të Kuvendit që filloi më 30 dhjetor vitin e kaluar ndërsa u ndërpre pasi partitë nuk kishin marrëveshje për shumicë parlamentare dhe nuk mund të ›


mogerini 3
Evropa

Mogerini: Ballkani Perëndimor është i tensionuar, nevojitet mbështetje bindëse nga BE

Bruksel

Situata në Ballkanin Perëndimor është e tensionuar, me sfida të planit të brendshëm, rajonal dhe global dhe nevojitet mbështetje bindëse nga BE për integrimin e rajonit, deklaroi sot në Bruksel përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federika Mogerini.

Mogerini para seancës ›


SJO pres, Katica Janeva, Lence Ristoska, Fatime Fetai
Ekonomi

PSP: Katër hetime të reja për fshehjen e tatimit dhe shpërdorimin e funksionit

Shkup

Prokuroria Speciale sot në konferencë shtypi njoftoi se ka hapur katër lëndë të reja edhe atë, “Tabela”, “Trista”, “Total” dhe “Tifani”, për katër persona.

Siç deklaroi prokurorja Fatime Fetai, në rastin “Tabela” dyshohet një drejtor i shkollës nga Zajazi i ›


rade serbedzija
Korrespondentë

Rade Sherbexhia nesër arrin për festivalin “Vëllezërit Manaki”

Manastir

Manastiri po i bën përgatitjet e fundit për hapjen e nesërme solemne të edicionit të 37-të të festivalit ndërkombëtar të kamerës filmike “Vëllezërit Manaki”.

Tepihu i kuq para Qendrës së kulturës pritet të shtrohet nesër ndërsa në të do të ›