This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Thu Feb 21 7:44:09 2019 / +0000 GMT

Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар и опожарено возило на патот Штип-Неготино
Сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар, на излез од село Камењане-Тетово од 18.30 часот е во прекин поради случена сообраќајна незгода помеѓу две патнички моторни возила, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Од АМСМ додаваат дека од 17.50 часот на регионалниот пат Штип-Неготино, поточно над село Лесковица сообраќајот е во прекин поради опожарување на патничко моторно возило.
Post date: 2018-01-03 19:45:17
Post date GMT: 2018-01-03 18:45:17
Post modified date: 2018-01-03 19:45:17
Post modified date GMT: 2018-01-03 18:45:17
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com