This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sun Jan 20 19:49:30 2019 / +0000 GMT

Сончево време со умерен ветер и локална облачност
Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до девет степени, а дневната температура од 17 до 26 Целзиусови степени. 

Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. 

Утринската температура ќе достигне до шест степени, а дневната температура ќе достигне до 24 Целзиусови степени. 

Од четврток повремено ќе има појава на мала до умерена облачност. Утрата ќе бидат малку постудени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени. 

Post date: 2018-10-10 09:26:08
Post date GMT: 2018-10-10 07:26:08
Post modified date: 2018-10-10 09:26:08
Post modified date GMT: 2018-10-10 07:26:08

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com