Сончево со мала до умерена облачност


       
Скопје, 26 април, 2018 - 9:16 (META) 

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и рано попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во југоисточните делови.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 20 до 30 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со дневна температура до 29 Целзиусови степени.
УВ индексот ќе изнесува 6.