Сончево со мала до умерена локална облачност, со услови за дожд


       
Скопје, 7 септември, 2018 - 9:22 (META) 

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност со слаб до умерен северозападен ветер. Попладне во источните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Утре, сабота, не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи.

Слично време се најавува за недела и понеделник.