!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

Шест лица загинаа во пожар во Мумбај


       
Мумбај, 7 септември, 2017 - 14:56 (META) 

Шест лица загинаа во пожар што зафати зграда во Мумбај, соопштија денеска локалните власти.

Пожарот избувнал по експлозија на довод на гас во недовршена зграда, во која живееле работниците со нивните семејства.

Во пожарот се повредени 18 луѓе, од кои 12 се во критична состојба.

Полицијата во Мумбај ја истражува несреќата која се случила само една недела откако во градот се урна зграда во која загинаа 33 лица.