This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sun Oct 21 21:22:56 2018 / +0000 GMT

СДС да престане со манипулации и лаги за стечајците, велат од ВМРО-ДПМНЕ
Крајно лицемерно е СДС да зборува за социјална заштита и грижа за функционирањето на социјалните работници, кога додека беа на власт, со прст не мрднаа за подобрување на системот на социјална заштита, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ за стечајните работници.

Во него се додава дека „СДС остави на улица 200.000 работници и стави клуч на 684 фабрики оставајќи без никаква егзистенција стотици илјади деца.“

„СДС е гробар на македонската економија. Десетици години и требаа на државата да излезе од провалијата во која што ја втурнаа. Врз грбот на граѓаните се прекршија сите приватизации додека олигарсите на СДС го зголемуваа своето богатство“, се додава во соопштението.
Post date: 2017-08-18 11:17:54
Post date GMT: 2017-08-18 09:17:54
Post modified date: 2017-08-18 11:18:16
Post modified date GMT: 2017-08-18 09:18:16
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com