This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Fri Jan 18 1:22:33 2019 / +0000 GMT

Саем на книгата на „Македоника Литера“ во Струмица
Во Струмица од утре до четврток, на платото пред Центарот за култура „Антон Панов“ ќе се одржи саем на книгата организиран од издаваштвото „Македоника литера“.

На оваа изложбено-продажна манифестација, од 10 до 20 часот во секој од трите дена ќе се продаваат изданијата на „Македоника литера“ од повеќе области и жанрови.

Утре со почеток во 12.30 часот, во фоајето на Центарот за култура „Антон Панов“, ќе биде промовирана најновата книга на истакнатиот македонски писател за деца Киро Донев „Било и се скрило“. Киро Донев (1942, Моноспитово, Струмичко) е автор на четириесетина книги за деца, од кои осум се во издание на „Македоника литера“. За своето творештво е добитник и на неколку високи книжевни награди. Неколку негови книги се објавени во повеќе изданија. Негови дела се преведени на десетина јазици.

Post date: 2018-06-04 11:12:40
Post date GMT: 2018-06-04 09:12:40
Post modified date: 2018-06-04 11:12:40
Post modified date GMT: 2018-06-04 09:12:40

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com