This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Feb 19 1:02:11 2019 / +0000 GMT

С.А.Р.С – главни ѕвезди на фестивалот „Битола Отворен град 2018“
Главни ѕвезди на фестивалот „Битола Отворен град 2018” се култниот белградски алтернативен рок бенд “С.А.Р.С”.

На големиот музички концерт ќе настапат и бендовите „THE PRODIGY live tribute band“ од Белград и „FUNK SHUI” од Скопје, соопштува организаторот, Младински културен центар -Битола.

Фестивалот ќе се одржи на големата сцена на плоштадот Гоце Делчев во Битола, на 28 јуни со почеток во 21 часот, а влезници нема да се наплатуваат, благодарение на поддршката од Министерство за култура и од Општина Битола.
Post date: 2018-06-21 12:16:45
Post date GMT: 2018-06-21 10:16:45
Post modified date: 2018-06-21 12:16:45
Post modified date GMT: 2018-06-21 10:16:45
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com