This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Feb 19 14:49:58 2019 / +0000 GMT

„Ројтерс“: Трамп напаѓа на самитот, состанокот продолжи без Авганистан и Грузија
На главниот настан од самитот во седиштето на НАТО денеска, претседателот на САД, Доналд Трамп, одново ги нападна членките на НАТО поради тоа што не ги зголемиле трошењата за одбрана, по што самитот на претседателите на земји и на премиерите продолжи зад затворени врати, а покрај комплетните делегации на Авганистан и Грузија биле замолени да излезат и другите членови на делегациите од земјите-членки јави Ројтерс, повикувајќи се на свои извори од самитот.

Според агенцијата, Трамп исто така го прекршил дипломатскиот протокол и на германската канцеларка Ангела Меркел и се обратил со личното име.
Post date: 2018-07-12 13:15:17
Post date GMT: 2018-07-12 11:15:17
Post modified date: 2018-07-12 13:15:17
Post modified date GMT: 2018-07-12 11:15:17
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com