This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Wed Jan 16 4:36:02 2019 / +0000 GMT

Путин и Шојгу ги пофалија воените вежби „Запад 2017“
Рускиот претседател Владимир Путин и министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу, ги пофалија резултатите од руско-белоруските воени вежби „Запад 2017“.

И покрај руските обиди за смирување на ситуацијата, членките на НАТО се многу загрижени поради воените вежби, а пред сè станува збор за источноевропските членки на Алијансата кои стравуваат дека Русија би можела да ги нападне.

Руското министерство за одбрана тоа го негира и тврди дека маневарот е во целосно дефанзивна природа и не е насочен кон ниту една земја ниту, пак, група на земји.
Post date: 2017-09-18 20:53:16
Post date GMT: 2017-09-18 18:53:16
Post modified date: 2017-09-18 20:40:11
Post modified date GMT: 2017-09-18 18:40:11
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com