This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Thu Feb 21 18:38:52 2019 / +0000 GMT

Првиот ден на летото сончев со умерена облачност, на западот попладне невреме
Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во западните делови значително облачно, попладне со појава на пороен дожд и грмежи.

Утринската температура се движеше од 14 до 19 Целзиусови степени, а  дневната ќе изнесува од 21 до 34 степени. УВ-индексот ќе биде 8.

Во Македонија и на северната хемисфера денеска почнува летото, а истовремено на јужната хемисфера настапува зимата.
Летото ќе настапи во 12.07 часот. Сонцето изгреа во 4.58 часот, а ќе зајде во 20.12 часот. Денешниот, 172 ден во годината е најдолг и ќе трае 15 часа и 14 минути.

Летото ќе заврши на 22 септември, кога ќе почне есента.
Post date: 2018-06-21 09:18:59
Post date GMT: 2018-06-21 07:18:59
Post modified date: 2018-06-21 09:18:59
Post modified date GMT: 2018-06-21 07:18:59
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com