Променливо облачно со повремен дожд


       
Скопје, 16 април, 2018 - 9:10 (META) 

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 22 Целзиусови степена.

Во Скопје ќе преовладува слично време со температура до 20 степени.

Од вторник УХМР најавува локална појава на грмежи.