This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sat Feb 16 19:30:30 2019 / +0000 GMT

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд
Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер, особено во јужните и западните делови.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 21 Целзиусови степени, а дневната од 22 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Утринската температура ќе се искачи до 18 степени, а дневната ќе достигне до 32 Целзиусови степени.
Post date: 2018-08-16 09:22:45
Post date GMT: 2018-08-16 07:22:45
Post modified date: 2018-08-16 09:22:45
Post modified date GMT: 2018-08-16 07:22:45
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com