This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sat Dec 15 2:24:15 2018 / +0000 GMT

Пратениците во Тирана фрлаа јајца и брашно по Еди Рама
Албанскиот премиер Еди Рама за време на денешната седница на парламентот беше гаѓан со брашно и јајца поради апсењата на лицата кои протестираа против воведувањето патарини на автопатот меѓу Косово и Албанија.

Седницата во неколку наврати беше прекината. По инцидентот беше принудено да реагира и обезбедувањето, кое отстрани од салата неколку пратеници од редовите на опозицијата, јавија албанските медиуми.

Post date: 2018-04-12 14:33:03
Post date GMT: 2018-04-12 12:33:03
Post modified date: 2018-04-12 14:33:03
Post modified date GMT: 2018-04-12 12:33:03
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com