This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Oct 23 10:06:06 2018 / +0000 GMT

Пожар на имотот на Хилари и Бил Клинтон
Пожар избил на имотот на поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон и неговата сопруга Хилари, која му беше противкандидат на актуелниот претседател Доналд Трамп.

Полицијата во 14.50 часот по локално време вчера, примила дојава за пожар на вториот кат на помалиот објект на имотот на Клинтон во Чапаква, во државата Њујорк, кој го користи Тајната служба.

Нема информација за повредени во пожарот, a полицијата го расветлува случајот. 
Post date: 2018-01-04 11:04:19
Post date GMT: 2018-01-04 10:04:19
Post modified date: 2018-01-04 11:06:07
Post modified date GMT: 2018-01-04 10:06:07
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com