This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Fri Jan 18 9:28:16 2019 / +0000 GMT

Постигнат е договор со БЕСА на Касами за уставните измени
Постигнат е договор со крилото на БЕСА на Биљал Касами да се гласа за измените на уставот, изјави на прес-конференција попладнево портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов. Тој не прецизираше што е договoрено, но истакна оти тоа ќе биде објаснето преку партиски соопштенија.

Рече дека продолжението на седницата на која ќе се гласа за уставните измени треба да биде закажана од претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Костадинов рече дека најостро ги демантираат, како што рече, „изнесените лаги на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и на раководството на партијата дека се вршел притисок врз пратениците да гласаат за уставните измени“.

Post date: 2019-01-11 16:27:22
Post date GMT: 2019-01-11 15:27:22
Post modified date: 2019-01-11 16:28:21
Post modified date GMT: 2019-01-11 15:28:21

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com