This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Thu Dec 13 14:14:05 2018 / +0000 GMT

Поплавен подвозникот под Јужен булевар
Циклонот Силвија го зафати Скопје со пороен дожд, ветер и град. Поројниот дожд што попладнево паѓаше дваесетина минути целосно го поплави подвозникот под Јужен булевар, кој е на главната сообраќајница кон населбата Црниче и сообраќајот е оневозможен.

На терен интервенираат скопските пожарникари.

Од УХМР велат дека дув ло ветер со брзина од 65 километри на час. Невремето засега е ограничено само на скопскиот регион.

Poplaven podvoznik Juzhen bulevar 13jul2018 - Meta
Post date: 2018-06-13 17:00:36
Post date GMT: 2018-06-13 15:00:36
Post modified date: 2018-06-13 17:03:15
Post modified date GMT: 2018-06-13 15:03:15
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com