Попладнево со помалку дожд отколку претходно


       
Скопје, 11 февруари, 2018 - 14:07 (META) 

Времето попладнево ќе биде во знакот на престанување на дождовите, кои претежно паѓаат во повисоките региони. На западот и на североистокот на земјава ќе паѓа претежно снег, а во Повардарието дожд.
Попладнево сите врнежи треба да престанат.  Ќе дува умерен северозападен ветер.

Температурите во текот на денот ќе се движат меѓу -2 и 11 Целзиусови степени.

Утре ќе има стабилизирање на времето, а нов бран врнежи на дожд и снег се очекуваат утре.