This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon May 21 3:07:47 2018 / +0000 GMT

Полска: Шест лица починале од студ во последните 24 часа
Во последните 24 часа, во Полска од премрзнување починале шест лица, јавуваат светските агенции. Со ова вкупниот број на починати лица од студ, од ноември до сега, во земјата се искачил на 71 лице, соопштиле полциските власти.

Полицијата упатила апел до граѓаните на земјата да им помогнат на најзагрозените, особено на бездомниците, имајќи ја предвид екстремно ниската температура во Полска, која е под минус 20 Целзиусови степени.
Post date: 2017-01-10 11:22:29
Post date GMT: 2017-01-10 10:22:29
Post modified date: 2017-01-10 11:22:29
Post modified date GMT: 2017-01-10 10:22:29
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com