Полицијата трага по 78-годишен жител на Росоман, пријавен за исчезнат


       
Кавадарци, 18 февруари, 2016 - 13:13 (META) 

Жителка на Росоман, вчера во полициската станица во Кавадарци го пријавила за исчезнат својот 78-годишен свекор Б.А., кој пред четири дена со такси-возило заминал кон болницата во Велес и оттогаш му се губи секаква трага.

Според досегашните сознанија на полицијата, во Градско, Б.А., на свое барање, се симнал од возилото и му кажал на таксистот дека ќе оди на гости во Градско, кај неговата внука. Оттогаш му се губи трагата.

Од полицијата велат дека преземаат мерки за пронаѓање на лицето.