This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Dec 18 10:43:00 2018 / +0000 GMT

Почна координативниот состанок на државниот врв за предлозите на Нимиц
Почна координативниот состанок на државниот врв на кој ќе се разгледува иницијалната рамка за решавање на спорот за името, која ја предложи медијаторот Метју Нимиц.

Во Клубот на пратеници пристигнаа претседателот Ѓорге Иванов, со двајца претставници на неговиот кабинет, премиерот Зоран Заев заедно со министрите за одбрана и за надворешни работи, Радмила Шекеринска и Никола Димитров, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на состанокот е придружуван од Владо Мисајловски и Александар Николовски, а лидерот на ДУИ, Али Ахмети дојде со потпретседателите во Владата, Бујар Османи и Хазби Лика.

Од МНР вчера соопштија дека по завршувањето на средбата не е предвидена прес-конференција и изјави за медиумите.

Post date: 2018-01-27 18:52:46
Post date GMT: 2018-01-27 17:52:46
Post modified date: 2018-01-28 00:48:54
Post modified date GMT: 2018-01-27 23:48:54

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com