!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

Пет загинати во бомбашки напад во сириската провинција Дамаск


       
Дамаск, 8 јануари, 2017 - 13:18 (META) 

Пет лица загинаа, а 15 се повредени при експлозија на автомобил бомба во селото Бејт Џина во западната сириската провинција Дамаск.

Како што јавува сириската новинска агенција САНА, еден од повредените е во тешка здравствена состојба.

Засега ниту една група не презеде одговорност за нападот.