Пет лице исчезнаа во бродолом во Бразил


       
Рио де Жанеиро, 10 ноември, 2017 - 10:34 (META) 

Пет лица исчезнаа откако рибарски брод со 23-член екипаж потона кај брегот на Рио де Жанеиро соопштија бразилските власти.

Бразилската морнарица наведе дека друг рибарски брод кој пловел во близина, од водата извлекол 18 лица.

Бродот потонал ноќта меѓу среда и четврток, во близина на градот Ангра дос Реис.

Во потрагата за петте исчезнати се вклучени петролни бродови на морнарицата и авиони на воздухопловните сили.

Засега не се знае причината за несреќата.