Патник се обидел да отвори врата додека авионот летал


       
Њу Делхи, 11 јули, 2017 - 20:44 (META) 

Инцидент се случил за време на лет на авиокомпанијата „Ер Азија“, кога патник се обидел да ја отвори вратата за излез во случај на опасност, соопшти денеска малезиската авиокомпанија.

Како што се наведува, станува збор за 32-годишниот Индиец, Афтаб Ахмед, кој ги повредил патниците и членовите на екипажот кога се обиделе да го совладаат додека авионот се подготвувал за слетување.

Инцидентот се случил синоќа, на летот од Њу Делхи до Ранчи, а „непресметливиот патник“ е приведен и предаден на полициските сили во градот Ранчи.