!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

Ограбена аптека во Скопје


       
Скопје, 7 октомври, 2017 - 13:59 (META) 

Непознато лице со закана со нож ограбило аптека синоќа во 21 часот на улица Бутелска во Скопје.

Напаѓачот со нож им се заканил на вработените и ги украл парите од дневниот промет.

Екипа на полицијата извршила увид на местото на настанот, а во моментов се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.