Нов пожар во Лондон – повторно гори зграда


       
Лондон, 24 јуни, 2017 - 19:44 (META) 

Најмалку едно лице е повредено во пожар кој изби во зграда во источен Лондон, а со огнот се борат 72 пожарникари.

Како што пренесува „Раша тудеј“, пожарот избил на третиот кат на зградата и се проширил на покривот, а едно лице е хоспитализирано.

Засега не се знае причината за пожарот.

Пред две недели во пожар во облакодерот „Гренфел“ загинаа повеќе од 70 лица.