This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon Jan 21 3:45:00 2019 / +0000 GMT

Неподвижна охриѓанка настрадала во пожар во нејзиниот стан
Во пожар што избувнал во нејзиниот стан на улицата Туристичка во Охрид, утрово настрадала 70-годишната М.Д., соопшти СВР Охрид.

Жената живеела сама и била неподвижна. Причините за пожарот, кој избувнал околу 7.15 часот денеска, засега се непознати.

Jавeн обвинител издал наредби за прибирање на траги од станот и ангажирани се вешти лица за вештачење на електричната инсталација во станот. Исто така, издадена е и наредба за вршење обдукција на телото на починатата.​

Post date: 2018-02-12 09:46:44
Post date GMT: 2018-02-12 08:46:44
Post modified date: 2018-02-12 10:19:23
Post modified date GMT: 2018-02-12 09:19:23

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com