This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sat Dec 15 21:55:25 2018 / +0000 GMT

Недоследности и популизам околу „Мерцедесот“
Одлуката која што ја донесе Владата на својата 57 седница во врска со стопирањето на продажбата на „Мерцедесот на Груевски“, е недоследна и е последна епизода во сторијата која се повеќе се користат и популистички манири, пишува „Вистиномер.мк“.

Приказната за „Мерцедесот“ започна уште со емитувањето на снимките од прислушуваните телефонски разговори до кои дојде СДСМ во 2015 година. Потоа, на сите митинзи актуелниот премиер Зоран Заев, како лидер на најголемата опозициска партија ветуваше дека ќе го продаде „Мерцедесот“ и за тие пари ќе купи амбулантни возила. Тоа беше ветувано и во изборните кампањи за предвремените избори, а можеби и во кампањите за локлните избори, во општиот дел на говорите.

Повеќе на оваа тема прочитајте на „Вистиномер.мк“.

Post date: 2018-03-09 09:13:12
Post date GMT: 2018-03-09 08:13:12
Post modified date: 2018-03-09 10:14:18
Post modified date GMT: 2018-03-09 09:14:18

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com