!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

НБА: Деандре Џордан се премисли, останува во Лос Анџелес клиперс


       
Лос Анџелес, 9 јули, 2015 - 11:46 (META) 

Центарот на Лос Анџелес клиперс, Деандре Џордан, останува во тимот од Калифорнија, откако се премислил и го повлекол усниот договор што пред неколку дена го постигнал со Далас маверикс, објавуваат светските агенции.

Според информациите, Џордан наводно се премислил по тет-а-тет средбата во неговиот дом во Хјустон, со делегација од неговите соиграчи од „клиперс“, меѓу кои Блејк Грифин и Пол Пирс.

Од денеска, кога истекува мораториумот на НБА, играчите ќе можат да ги потпишуваат новите договори и трансфери во нови тимови.

„Клиперси“ го објавија останувањето на Џордан вчера доцна вечерта, посакувајќи му преку „Твитер“ добредојде назад во тимот.