!На 1 февруари 2017 година, завршува промотивниот период на слободно користење, без регистрација и без претплата, на содржините на „Мета“, кое беше воведено за да им овозможиме полесен пристап на корисниците до навремени и проверени вести. За начинот на пристап и за претплата, од 1 февруари 2017 година ќе информираме дополнително. При пренесувањето и преземањето на содржините од „Мета“, задолжително е атрибуирање и линкување.

НБА: Деандре Џордан се премисли, останува во Лос Анџелес клиперс


       
Лос Анџелес, 9 јули, 2015 - 11:46 (META) 

Центарот на Лос Анџелес клиперс, Деандре Џордан, останува во тимот од Калифорнија, откако се премислил и го повлекол усниот договор што пред неколку дена го постигнал со Далас маверикс, објавуваат светските агенции.

Според информациите, Џордан наводно се премислил по тет-а-тет средбата во неговиот дом во Хјустон, со делегација од неговите соиграчи од „клиперс“, меѓу кои Блејк Грифин и Пол Пирс.

Од денеска, кога истекува мораториумот на НБА, играчите ќе можат да ги потпишуваат новите договори и трансфери во нови тимови.

„Клиперси“ го објавија останувањето на Џордан вчера доцна вечерта, посакувајќи му преку „Твитер“ добредојде назад во тимот.