This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Jan 22 20:51:25 2019 / +0000 GMT

Напаѓач убил две лица во канцеларија на ФСБ на истокот на Русија
Вооружен напаѓач убил службеник на руската Федерална служба за безбедност и еден посетител на канцеларијата на ФСБ на истокот на Русија.

Пукањето се случило во градот Кабаровск, на крајниот исток на Русија.

Напаѓачот отворил оган во собата за прием, при што усмртил еден службеник и еден посетител, кој наводно бил државјанин на една од поранешните советски земји. Напаѓачот е убиен откако обезбедувањето возвратило на огнот.

Во тек е истрага.

Post date: 2017-04-21 12:59:35
Post date GMT: 2017-04-21 10:59:35
Post modified date: 2017-04-21 12:59:35
Post modified date GMT: 2017-04-21 10:59:35

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com