This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sun Jan 20 6:54:06 2019 / +0000 GMT

На 22 мај пресуда за набавката на полициските возила
Специјалното јавно обвинителство денеска побара осудителна пресуда и затвор за помошникот-министер во МВР за јавни набавки, Ѓоко Поповски во судењето за случајот „Триста“. Откако финишираа завршните зборови на обвинителството и на одбраната, судијката Добрила Кацарска го закажа соопштувањето на пресудата на 22 мај, јави Алсат-М.

Според СЈО, на Поповски му се заканува казна затвор од 4 до 15 години за злоупотреби при набавката на 300 нови возила за полицијата.

Одбраната пак, побара Поповски да биде ослободен од обвинението, а тој самиот посочи дека целата постапка која се води приотив него сериозно влијаела на неговото здравје
Post date: 2018-05-16 12:31:32
Post date GMT: 2018-05-16 10:31:32
Post modified date: 2018-05-16 12:31:32
Post modified date GMT: 2018-05-16 10:31:32
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com