This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sun Jan 20 19:18:17 2019 / +0000 GMT

МНР за средбата во Виена: Продолжуваат напорите за наоѓање решение
Министрите за надворешни работи се согласија да ги продолжат напорите под покровителство на ОН, соопшти македонското Министерство за надворешни работи, известувајќи за денешната средба на личниот пратеник на Генералниот секретар на ОН, Метју Нимиц со министрите за надворешни работи на  Македонија и Грција.

Средбата се одржа во канцеларијата на ОН во Виена.

„По конструктивната средба која е дел од напорите за наоѓање на заедничко прифатливо решение за надминување на разликата околу името, Министрите за надворешни работи се согласија да ги продолжат напорите под покровителство на ОН“, гласи соопштението.

Post date: 2018-02-13 17:39:48
Post date GMT: 2018-02-13 16:39:48
Post modified date: 2018-02-13 17:41:09
Post modified date GMT: 2018-02-13 16:41:09

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com