!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

МНР: Грчките земјоделци ќе го блокираат преминот Евзони околу пладне


       
Скопје, 28 јануари, 2017 - 10:21 (META) 

Грчките земјоделци денеска ќе го блокираат граничниот премин Евзони во рамки на протестите против владините политики на Грција, информира Министерството за надворешни работи.

Оттаму додаваат дека блокирањето на граничниот премин се очекува да почне околу пладне и нема информација колку ќе трае блокадата.