Кремљ внимателно ја следи ситуацијата во Македонија, вели портпаролот на Путин


       
Москва, 1 октомври, 2018 - 13:29 (META) 

Кремљ внимателно ја следи ситуацијата во Република Македонија по вчера одржаниот референдум за промена на името и членството на земјата во НАТО и ЕУ, изјави денеска Дмитриј Песков, портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин.

– Ние сметаме дека безусловно сите процеси треба да останат во рамките на владеењето на правото и почитување на законите – рече Песков во изјава за медиумите во Москва, пренесува ТАСС.