Искршени прозорци на штабот на СДСМ во село Драчево


       
Скопје, 24 февруари, 2017 - 12:42 (META) 

Непознати лица ноќеска со камења ги искршиле надворешните стакла на штабот на СДСМ во село Драчево, соопштија од партијата и апелираа полицијата да го расветли случајот.

– Искршени се надворешни стакла. Според информациите од теренот, тоа се случило рано утрото, по полноќ. Случајот е пријавен во полиција и во моментов се прави увид – стои во соопштението од СДСМ.

Од партијата велат дека секој што го нарушува мирот на граѓаните ќе мора да одговара.