This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Jul 17 8:03:28 2018 / +0000 GMT

Ирма падна на ниво на бура, но ветерот е со јачина на ураган
Ирма ослаби на ново на тропска бура, но и понатаму предизвикува ветер кој речиси има сила на ураган, соопшти денеска американскиот Национален центар за урагани.

Ирма која беше означена како најсилен ураган над Атлантскиот Океан, во осум часот изутрината по локално време забележана е на околу 170 километри северозападно од Тампа во сојузната држава Флорида, со најсилни удари од ветер од 110 километри на час.

Од Националниот центар за урагани велат дека се очекува дополнително слабеење на бурата од вторник до петок по локално време.
Post date: 2017-09-11 18:00:11
Post date GMT: 2017-09-11 16:00:11
Post modified date: 2017-09-11 21:11:49
Post modified date GMT: 2017-09-11 19:11:49
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com