This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Dec 18 15:04:47 2018 / +0000 GMT

Хигиеничар турнал ученик по скали
СВР Битола соопшти дека во саботата хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола турнал ученик по скалите. Според полицискиот билтен, околу 15 часот 14-годишен ученик додека чекал наставник, случајно турнал лименка од прозорецот.

Во тој момент хигиеничарот Ј.Т. почнал да му вика, барајќи да ја фрли лименката во ѓубрето. Откако не го послушал, хигиеничарот најпрвин го турнал по скалите, по што го удирал по лицето.

Малолетникот се здобил со повреди и отишол во Клиничката болница во Битола за укажување лекарска помош, а го известил и родителот за настанот. Подоцна, настанот бил пријавен и од директорот за училиштето.
Post date: 2018-04-16 14:41:52
Post date GMT: 2018-04-16 12:41:52
Post modified date: 2018-04-16 14:41:52
Post modified date GMT: 2018-04-16 12:41:52
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com