!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

Грабеж во Сарај – од сеф украдени 5.000 евра


       
Скопје, 7 октомври, 2017 - 13:40 (META) 

Ноќеска во околу 1.30 по полноќ, на улица Борис Сарафов во Скопје, непознат сторител извршил кражба во фирма сопственост на Џ.М. од село Сарај.

Крадецот ја скршил влезната врата и од метален сеф одзел околу 5.000 евра.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето и за расчистување на случајот.