This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon May 21 12:38:34 2018 / +0000 GMT

Гориватa на полноќ ќе поевтинат за два денари
Бензинот и дизел-горивата од полноќ ќе поевтинат за два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Еден литар „еуросупер БС-95“ ќе се продава за 65 денари, а „еуросупер БС-98“ за 67 денари.

Дизелот ќе чини 52 денари за еден литар, а eкстралесното масло за домаќинство ќе се продава по цена од 40,5 денари за еден литар.

Новите цени се резултат на пониските цени на горивата на светските пазари во изминатите две недели.
Post date: 2017-03-20 15:44:52
Post date GMT: 2017-03-20 14:44:52
Post modified date: 2017-03-20 15:44:52
Post modified date GMT: 2017-03-20 14:44:52
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com