This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon Dec 10 0:09:11 2018 / +0000 GMT

Герберих на Заев му ја пренел поддршката од Германија за евроатлантските аспирации
Премиерот Зоран Заев претпладнево се сретна со амбасадорот на Германија, Томас Герберих кој пренел поддршка од Германија за евроатлантските аспирации на државата.

Герберих го информирал Заев дека Македонија ја има мнозинската поддршка и од германскиот Бундестаг за пристапување на земјава во Европската унија.

„Амбасадорот Герберих соопшти дека пратениците од германскиот Бундестаг се вратиле во Германија со позитивни импресии од посетата на Македонија, за конструктивните политики низ кои што се решаваат прашањата важни за напредок на Македонија“, се вели во соопштението на Влада.

На состанокот се разговарало и за важноста на Дигиталниот самит што ќе се одржи оваа недела во Скопје, како и за инвестициските можности што треба да придонесат кон економски развој.
Post date: 2018-04-16 11:51:03
Post date GMT: 2018-04-16 09:51:03
Post modified date: 2018-04-16 12:17:50
Post modified date GMT: 2018-04-16 10:17:50
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com