!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

Евакуиран американскиот конзулат во Цирих


       
Цирих, 20 ноември, 2017 - 11:50 (META) 

Канцеларијата на американскиот конзулат во швајцарскиот град Цирих денеска е евакуирана откако вработените пронашле сомнителен пакет на влезот, јавува швајцарско-германскиот весник „Блик“, повикувајќи се на вработени во конзулатот.

Полицијата потврдила дека распоредила оперативци во центарот на градот, но засега не открива повеќе детали.