This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon May 21 12:42:17 2018 / +0000 GMT

Еден загинат во силно невреме на југот на Бразил
Во невреме што го погоди јужниот дел на Бразил, загина едно лица, а повеќе десетици се повредени.

На снимките што ги пренесоа локалните медиуми, прикажани се потопени улици во градот Порто Алегре, главен град на бразилската држава Рио Гранде до Сул, а на веб-страницата на локалните власти е објавена фотографија од куќа која е урната од невремето.

Властите соопштија дека еден од најтешко погодените градови е Сао Франциско де Паула, каде загина едно лица, а многу жители се принудени да ги напуштат своите домови.

https://twitter.com/diegobencke/status/841065207371845632
Post date: 2017-03-13 10:54:08
Post date GMT: 2017-03-13 09:54:08
Post modified date: 2017-03-13 10:54:08
Post modified date GMT: 2017-03-13 09:54:08
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com