Двокатен автобус удри во продавница во Лондон


       
Лондон, 10 август, 2017 - 11:33 (META) 

Двокатен автобус удри во излог на продавница во Лондон, при што се повредени неколку лица, а две се заробени во горниот кат на автобусот.

„Возачот на автобусот е пренесен во болница на југот на Лондон, а мал број од патниците добиле лекарска помош на самото место. Двајца патници останале заробени на горниот кат на автобусот, а противпожарните и спасувачките екипи се обидуваат да ги извлечат“, соопшти лондонската полиција.

Засега не се знае причината на несреќата, која предизвика дополнителен хаос во утринскиот сообраќаен метеж во Лондон.